Branża eventowa w Polsce

Branża eventowa w Polsce

0 5408
Eventy

Występujący od kilku lat w Polsce wzrost zainteresowania organizacją imprez na masową skalę przyczynił się do powstania na rynku firm oferujących usługi eventowe. W związku z dużym popytem na eventy o różnym charakterze, agencje zajmujące się ich organizacją wyspecjalizowały się w przygotowaniu konferencji, targów, imprez wewnętrznych i zewnętrznych, a także bankietów i koncertów. Tak zwany event to nic innego jak wydarzenie, zaplanowane specjalnie pod kątem dokładnie określonego celu. Mimo obecnego spowolnienia gospodarczego z roku na roku zapotrzebowanie na takie wydarzenia wzrasta. Wszelkie działania handlowe i promocyjne w obszarze działalności publicznej bez tego rodzaju marketingu są dzisiaj trudne do wyobrażenia, a profesjonalnie zorganizowany event jest bez wątpienia kluczowym zabiegiem wizerunkowym.

Największym i najczęstszym klientem agencji eventowych są szefowie dużych korporacji, którzy w trosce o pracowników, partnerów biznesowych, a przede wszystkim klientów są skłonni do zainwestowania w imprezy masowe. Zdobycie kontrahenta nie jest trudnością, ale jego utrzymanie staje się już wyzwaniem, dlatego spotkania eventowe odgrywają coraz większą rolę w kontaktach biznesowych. Pomimo większych stawek oferowanych przez agencje, głównie ze względu na koszty realizacji poszczególnych kroków, zapotrzebowanie na ich organizację nie zmalało.

Dowodem na rozwój branży eventowej w Polsce są stale powstające nowe obiekty, które dają większe możliwości na przygotowanie większej imprezy. Są to już nie tylko wielkie przestrzenie wystawowe, ale też sale konferencyjne i bankietowe, często też połączone z bazą hotelową. Niewątpliwie przyczyniły się do tego Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, które odbyły się na terenie kraju w 2012 roku. Dzięki rozbudowanej infrastrukturze utworzyło się wiele nowych miejsc, które umożliwiają organizację eventów. Jednak gala w tradycyjnej sali hotelowej to dzisiaj zbyt mało. Dlatego powstające budynki coraz częściej wyposażone są w specjalne miejsca spotkań, które uwzględniają sugestie branży eventowej. Stąd też na dużą skalę powstają hotele konferencyjno-bankietowych przeznaczone do organizowania wszelkiego rodzaju imprez korporacyjnych. O samym wyborze miejsca evnetowego decyduje wiele czynników. Przy selekcji pod uwagę brana jest nie tylko lokalizacja, ale również liczba miejsc noclegowych oraz wyposażenie sal.

Firmy specjalizujące się w organizowaniu imprez prześcigają się w propozycjach coraz to lepszych rozwiązań. Mimo to nadal najpopularniejsze są integracyjne imprezy dla pracowników. Jest to szansa na zacieśnienie więzi i stworzenie zgranego zespołu. W głównej mierze są to tematyczne spotkania organizowane w określonym stylu, których program jest układany na indywidualne zamówienie i prowadzony przez profesjonalistów. Fachowe podejście do zadania to pełna satysfakcja i zadowolenie klienta.

Poziom świadczonych w Polsce usług z zakresu organizacji różnego rodzaju wydarzeń, coraz bardziej wyrównuje się z ofertami w krajach Europy Zachodniej. Bez wątpienia jest to sektor bardzo konkurencyjny, który posiada ogromny potencjał. Wygodą jest brak ściśle określonych reguł. Tutaj liczy się przede wszystkim otwarty umysł i kreatywność. W czasach nieograniczonych możliwości technologicznych im lepszy pomysł, tym większa satysfakcja klientów. To płaszczyzna, która wymaga być o krok do przodu od nadchodzących trendów. Bez wątpienia branża eventowa to dziedzina, która ma przed sobą ogromną przyszłość.

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź