Cechy dobrego event managera

Cechy dobrego event managera

1 2474
Cechy dobrego event managera

Organizacja eventów to zajęcie wymagające od event managera ogromnej odpowiedzialności, nienormowanych godzin pracy i oddania się projektom w 100%. Faktem jest, że niewiele osób posiada odpowiednie predyspozycje, aby spełniać się na tym stanowisku. Jakimi cechami powinien zatem charakteryzować się dobry event manager?

Podstawę stanowi z pewnością umiejętność doskonałej organizacji czasu – dobrze zaplanowana praca pozwala sprawnie poruszać się między różnymi imprezami organizowanymi w tym samym czasie, ale również przestrzegać harmonogramu każdej z nich. Istotna tutaj jest także skrupulatność, dokładność, a więc szeroko ujmując odpowiedzialność. Dobry event manager musi bowiem zwracać uwagę na detale oraz prawidłowo oceniać ryzyko podejmowanych przedsięwzięć.

W związku z tym, że nieodłącznym elementem pracy event managerów jest stres i działanie pod presją czasu, osoba taka musi wykazywać się opanowaniem i odpornością na bodźce stresogenne. Trzymanie się harmonogramu, ale również poszukiwanie rozwiązań sytuacji, które pojawiły się niespodziewanie wymagają od event managera zachowania spokoju, nawet w najtrudniejszych chwilach. Od jego opanowania w stresującej sytuacji zazwyczaj zależy sukces organizowanej imprezy.

Cechy event manageraDobry event manager wyróżnia się również zdolnościami przywódczymi i interpersonalnymi. Kontakty z innymi ludźmi to podstawa tej pracy. Mnogość telefonów oraz e-maili w pierwszej fazie organizowania eventu, kiedy to ustalane są szczegóły przedsięwzięcia, to codzienność. Dobry kontakt z ludźmi to również wartościowe przywództwo, odpowiednie rozdzielanie zadań, bycie autorytetem oraz słuchanie tego, co mają do powiedzenia inni.

Umiejętność wyciągania wniosków oraz bieżącego, szybkiego przyswajania nowej wiedzy, to także cecha, którą powinna posiadać osoba na stanowisku event managera. Branża eventowa to dynamiczny rynek, na którym cały czas coś ulega zmianie. Nadążanie za nowymi trendami pozwala organizować eventy oryginalne i przykuwające uwagę, a co za tym idzie – konkurencyjne. Każda impreza niesie ze sobą wiedzę, którą organizator eventu powinien wykorzystać w kolejnych projektach.

Ważną cechą, która wyróżnia dobrego event managera, jest umiejętność analitycznego myślenia, czyli w głównej mierze przewidywanie nieprzewidywalnego. Osoba taka powinna wykazywać gotowość do szybkiej, racjonalnej reakcji w przypadku każdego nieplanowanego zdarzenia czy pojawienia się wszelkiego rodzaju trudności. Przygotowanie się na najróżniejsze scenariusze przed eventem sprawi, że podczas imprezy łatwiej o zachowanie spokoju i działanie według logicznego planu.

Kompetentny, doświadczony event manager zajmie się wszystkim od a do z, w odpowiedni sposób pokieruje nawet najtrudniejszym projektem, a zorganizowana impreza oraz firma-organizator zostanie zapamiętana na długo przez wielu gości. Właśnie dlatego, chcąc zorganizować ważny dla firmy event, warto skorzystać z usług profesjonalistów.

Podobne artykuły

1 Komentarz

Zostaw odpowiedź