Co wypada a czego unikać na imprezie firmowej?

Co wypada a czego unikać na imprezie firmowej?

0 721
firmowaimpreza

Wystawny bal, mniej formalne coctail party, wyjazd integracyjny czy piknik rodzinny – jest wiele rodzajów imprez firmowych i każdy wymaga nie tylko innego stroju, ale też sposobu zachowania. Dziś podpowiemy, co wypada, a czego lepiej unikać na każdej imprezie firmowej.

Podstawy savoir vivre eventów firmowych

Wyjście ze współpracownikami, bez względu na formę, różni się od imprezy w gronie przyjaciół. Jeśli nie masz naprawdę poważnego powodu, zawsze powinieneś uczestniczyć w firmowym spotkaniu. Twoja nieobecność może być źle odebrana przez kolegów z pracy i przełożonych. Wiele osób zastanawia się, czy na imprezę firmową iść z osobą towarzyszącą. Taka informacja zazwyczaj zawarta jest w zaproszeniu, ale większość eventów odbywa się tylko w gronie pracowników firmy.

Gdy już planujesz wyjście, pamiętaj o schludnym stroju, dopasowanym do charakteru przyjęcia. Generalna zasada ubioru na imprezy firmowe brzmi: klasycznie, prosto i z umiarem. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Ważne jest także, by także nie jeść i nie pić zbyt dużo, szczególnie tyczy się to alkoholi. Lepiej zjeść wcześniej lekki posiłek, by nie czuć głodu i nie rzucać się na wszystko, co znajdzie się na stołach czy w bufecie.

Pamiętaj, że firmowe wyjście to świetna okazja do integracji i budowania dobrych relacji ze współpracownikami. Rozmawiaj, nie trzymaj się na uboczu – to moment, kiedy możesz pokazać się z najlepszej strony.

Czego unikać na imprezie firmowej?

Zdarza się, że okazję do nawiązywania relacji i integracji ktoś traktuje zbyt dosłownie i zaczyna zbytnio spoufalać się z szefem czy innymi współpracownikami. Po spożyciu alkoholu niektórzy współpracownicy pozwalają sobie też na flirty. Zbytni luz w rozmowach, poklepywanie po ramieniu czy nadmierne przytulanie się zawsze jest źle odbierane.

Podobnie jest z rozmowami na drażliwe tematy, takie jak polityka, pieniądze czy religia. Podczas imprez firmowych zazwyczaj rozmawia się o pracy i o sprawach prywatnych czy społecznych. By nie narazić się na kłótnie wywołane różnicą zdań, lepiej unikać tematów kontrowersyjnych.

Dużym problemem eventów integracyjnych jest nadmierne spożycie alkoholu. Zdecydowanie lepiej wypić 1-2 kieliszki wina i zachować pełnię formy. Nie przekraczaj granicy, by nie zrobić czegoś nieodpowiedniego lub nie powiedzieć zbyt dużo.

Pamiętaj, że impreza firmowa to zawsze spotkanie zawodowe – należy trzymać klasę i umiar, bez względu na to, czy mowa o stroju, spożyciu alkoholu i jedzenia czy nawiązywaniu relacji.

Podobne artykuły

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź