Czas na Eurowizję 2015!

Czas na Eurowizję 2015!

0 697
Eurowizja 2015

Eurowizja, czyli Konkurs Piosenki Eurowizji to impreza muzyczna organizowana od 1956 roku, w której uczestniczą przedstawiciele publicznych stacji telewizyjnych należących do Europejskiej Unii Nadawców. Co roku, artyści reprezentujący różne kraje europejskie, wykonują piosenki na żywo, walcząc o głosy ludzi z całego świata i zajęcie pierwszego miejsca.

Transmisja z konkursu nadawana jest we wszystkich krajach europejskich, a także w wielu innych państwach, między innymi Brazylii, Japonii czy Stanach Zjednoczonych. Od 2000 roku istnieje także możliwość oglądania imprezy przez internet. Eurowizja cieszy się ogromną popularnością – corocznie ogląda ją 100-600 milionów odbiorców na całym świecie. Poprzednia edycja zgromadziła w Polsce przed telewizory 4,99 mln widzów.

Eurowizja WiedeńTegoroczny 60. Konkurs Piosenki Eurowizji odbywać się będzie 19, 21 i 23 maja w Hali Miejskiej w Wiedniu. Kraj, który organizuje konkurs wybrany został dzięki zwycięstwie Conchity Wurst w poprzednim roku. W konkursie weźmie udział 40 nadawców publicznych. Po 5-letniej przerwie z powrotem do rywalizacji dołączyły Czechy, Cypr i Serbia. Do finału, który odbędzie się 23 maja, w wyniku wcześniejszych półfinałów dostanie się 20 reprezentantów.

Co ciekawe, co roku reprezentanci sześciu krajów mają zagwarantowane miejsce w finale – mowa o tzw. wielkiej piątce, czyli państwach, które ponoszą największe koszty w związku z organizacją Eurowizji (Francja, Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania i Włochy) oraz kraj-organizator, czyli w tym przypadku Austria. Dodatkową nowością w tegorocznych rozgrywkach jest udział artysty z Australii, który również nie musi przechodzić etapu eliminacyjnego.

W tegorocznym konkursie Polskę reprezentować będzie piosenkarka Monika Kuszyńska z utworem „The Name Of Love”. Artystka ta cieszy się ogromną popularnością w kraju.

Duże emocje wśród osób organizujących imprezę, jak i uczestników i widzów, wywołuje to, jak wyglądać będzie scena, na której odbędzie się Eurowizja. W zeszłym roku artyści reprezentujący Polskę, Donatan i Cleo, byli zachwyceni jej wielkością i profesjonalną aranżacją. Chwalili sobie także sprawny sposób organizacji całej imprezy.

EurowizjaW lipcu 2014 roku Europejska Unia Nadawców zaprezentowała nowy logotyp konkursu, który jest bardziej nowoczesny od tego obowiązującego od 2004 roku. Aktualnie logo prezentuje kulę umieszczoną na środku fali składającej się z mniejszych kulek. Całość symbolizować ma zjednoczenie, a równocześnie różnorodność. Eurowizja organizowana będzie pod hasłem Buliding Bridges („budowanie mostów”), które ma przedstawiać muzyczny most łączący ludzi – pomimo granic, innej kultury czy języka. Do motywu tego nawiązuje przypominająca oko scena, którą zaprojektował Florian Wieder Kathrin Zechner, Al Gurdon i Kurt Pongratz.

Eurowizja to wielkie wydarzenie organizowane z ogromnym rozmachem. Dzięki udziałowi w konkursie sławę osiągnęły takie gwiazdy, jak Julio Iglesias, Celine Dion, ABBA, Johny Logan czy t.A.T.u. Konkurs Piosenki Eurowizji to czas, w którym wszystkie kraje europejskie jednoczą się i wspólnie biorą udział w tym integrującym wydarzeniu.

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź