Event dla pracowników drogą do motywacji

Event dla pracowników drogą do motywacji

0 624
integracjapracownikow

Istnieje wiele sposobów, aby zmotywować pracowników do efektywniejszej pracy i zaangażowania, a najskuteczniejszym z nich wcale nie są pieniądze. Jak się okazuje, dla ludzi większym motywatorem do działania są dobre relacje w zespole i miła atmosfera w pracy. Warto o to zadbać poprzez organizację eventów.

Eventy kojarzą się głównie z krótkim wypadem pracowników na zorganizowaną przez firmę atrakcję. Coraz popularniejsze jednak staje się połączenie rozrywki z budowaniem zespołu i pozytywnych relacji w organizacji. Na rynku istnieją firmy, które specjalizują się w organizowaniu takich integracji pracowników, w tym także nasza (kliknij i dowiedz się więcej). Do wyboru jest mnóstwo atrakcji: od paintballa, po wyścigi gokartowe czy spływ kajakowy. Możliwości i pomysłów na tego typu integrację jest jednak o wiele więcej. Poznając bliżej zespół i oczekiwania jesteśmy w stanie zaproponować nietuzinkową ofertę, która spełni oczekiwania zarówno pracodawców czy menadżerów, a także załogę. Tu w głównym stopniu liczy się zabawa i zacieśnianie więzów między ludźmi. Dobrym pomysłem jest także skonsultowanie wyboru miejsca wydarzenia z pracownikami i podjecie wspólnej decyzji. To sprawi, że członkowie organizacji będą mieli większą ochotę wziąć udział w evencie.

zgranyzespolNie ma co ukrywać – zwykły wypad za miasto czy gokarty nie sprawią, że ludzie staną się lojalnymi pracownikami firmy. Podczas organizacji takich eventów warto pamiętać, co jest głównym celem tego całego zamieszania, czyli zbudowanie dobrych relacji na linii pracownicy – firma. Zabawa musi być więc połączona z przekazaniem wiedzy, budowaniem zaangażowania pracowników, poprawą komunikacji czy z innym aspektem ważnym dla dobrego funkcjonowania całej organizacji. Organizując eventy przekazywanie wiedzy warto połączyć z zabawą zespołową. Nudne wielogodzinne wykłady to raczej nie najlepszy pomysł. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się zajęcia praktyczne, case’y czy różnego rodzaju symulacje.

Z doświadczenia wiemy, że eventy budują dobrą atmosferę i integrują cały zespół. Niestety nadalwiele firm zapomina o tym aspekcie motywacyjnym twierdząc, że mają dobrze zorganizowanych i zaangażowanych pracowników i nie potrzebny jest im taki dodatkowy wydatek. Nic bardziej mylnego. Każdy pracownik w pewnym momencie wypala się zawodowo i potrzebuje bodźca do ponownego zaangażowania w wykonywaną pracę. Zorganizowanie eventu to z perspektywy czasu niewielki koszt dla firmy, bowiem inwestując w pracowników, podnosząc ich kwalifikacje, zwiększa się tym samym poczucie przynależności do firmy. W dalszej perspektywie przekłada się to na lepsze efekty pracy zespołu, wyższe zyski i pozycja organizacji na rynku.

Motywowanie poprzez organizację wspólnych eventów to zdecydowanie jeden z najlepszych sposobów na zbudowanie zgranego zespołu pracowników. Możliwość przebywania na bardziej neutralnym gruncie sprawia, że ludzie chętniej się otwierają i stają się bardziej kreatywni, co przynosi także realne korzyści dla firmy. Dlaczego więc nie spróbować tej drogi motywacji? 🙂

Podobne artykuły

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź