Eventy społecznie odpowiedzialne

Eventy społecznie odpowiedzialne

0 983
CSR event

CSR to w ostatnich czasach bardzo popularny skrót, pod którym kryją się działania coraz częściej podejmowane przez firmy działające zarówno na rynku międzynarodowym, jak i lokalnym. A dokładniej?

Corporate Social Responsibility, czyli Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, to, według teoretyków, „odpowiedzialność organizacji za ich wpływ na społeczeństwo”. Chodzi tutaj przede wszystkim o dobrowolne działania, które w pewien określony sposób polepszają sytuację i dobrobyt społeczeństwa. W efekcie firmy podejmują się na przykład przeprowadzenia kampanii społecznej zachęcającej do recyklingu lub poruszania się środkami komunikacji miejskiej. Cel jest jeden – poprawa stanu środowiska. Takie przedsięwzięcie jest bardzo dobrze postrzegane w oczach pracowników i przede wszystkim klientów, co też nie pozostaje bez znaczenia dla wyników sprzedaży.

CSR ekologiaPrzedsięwzięcia w ramach CSR mogą dotyczyć wszelkiego rodzaju elementów otoczenia firmy – nie tylko sfery ekologicznej, ale również tej społecznej, ekonomicznej czy etycznej. Mogą one mieć charakter jednorazowy, choć nierzadko zdarza się, że są powtarzane systematycznie. Działania te najczęściej skierowane są do jednej, określonej grupy docelowej, a każda kampania może być nakierowana na kreowanie innych wartości.

Moda na prowadzenie działań społecznych w ramach strategii przedsiębiorstwa pojawiła się w Polsce stosunkowo niedawno, mimo to jednak zainteresowanie nimi jest już naprawdę duże. Świadczą o tym chociażby bardzo często otrzymywane przez nas zlecenia od przedsiębiorstw działających w najróżniejszych sektorach. Mieliśmy okazję organizować liczne eventy, najczęściej w formie imprez integracyjnych, w ramach których jej uczestnicy podejmowali się różnych działań społecznych. Można wymienić tutaj między innymi malowanie klas w szkole, budowanie bud dla psów, zbiórki odzieży dla bezdomnych, tworzenie bombek i przekazanie ich do przedszkola, jak również pieczenie pierników dla podopiecznych domu dziecka.

Wśród tego typu akcji bardzo często spotkać można się również z przeprowadzaniem gier ekologicznych i sportowych wśród pracowników oraz ich dzieci, promujących spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu czy też oddając się ulubionym dyscyplinom.

Eventy CSRPopularność społecznej odpowiedzialności biznesu nie powinno nikogo dziwić. Oprócz oczywistych korzyści wynikających ze wspierania przez firmy określonych wartości, na prowadzeniu takich działań zyskuje również bardzo wyraźnie przedsiębiorstwo. Przedsięwzięcia w ramach CSR to przede wszystkim sposób na wykreowanie pozytywnego wizerunku firmy w oczach przyszłych i obecnych klientów. To także patent na podniesienie jej konkurencyjności oraz zainteresowania inwestorów. Co więcej, dzięki wspólnym akcjom angażującym i jednocześnie integrującym pracowników, zmienia się ich nastawienie do pracy, co wpływa pozytywnie na atmosferę w firmie i co za tym idzie, jej przyszłe wyniki.

Zasada społecznej odpowiedzialności biznesu była znana już w czasach starożytnych – przez długie lata była unowocześniana, aż w końcu została dostosowana do czasów nowożytnych. Obecnie sukcesywnie staje się nieodłącznym elementem każdej, chcącej utrzymać się na rynku, firmy.

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź