Identyfikatory eventowe od podszewki

Identyfikatory eventowe od podszewki

0 849
identyfikatoreventowy

Eventy są szansą na pokazanie się w branży z jak najlepszej strony, a dodatkowo świetną okazją do zawarcia nowych kontaktów. Pośród wielu ważnych spraw łatwo zapomnieć o drobnych, ale istotnych dla stworzenia profesjonalnej oprawy elementów. Jednym z nich są identyfikatory eventowe wyraźnie opisujące rodzaj zajmowanego stanowiska, reprezentowaną firmę oraz konieczne do identyfikacji dane osobowe.

Rodzaj identyfikatora

Producenci dają wybór dotyczący tworzywa, z jakiego mają być wykonane identyfikatory. Mogą mieć formę plastikowych kart lub laminowanych kartek papieru. Oprócz ceny, różni je wytrzymałość. Kiedy warunki atmosferyczne nie są sprzyjające, bądź event ma trwać dłużej niż jeden dzień i konieczny jest estetyczny wygląd identyfikatora przez cały czas trwania wydarzenia, warto zdecydować się na jego plastikową wersję. Tańszy wariant będzie odpowiedni na krótsze imprezy odbywające się pod zadaszeniem.

Niezbędne dane

Przede wszystkim na identyfikatorze nie może zabraknąć imienia i nazwiska osoby, do której należy. Te dane powinny być napisane największym, pogrubionym drukiem, przy czym imię lepiej umieścić w osobnej linijce. Ponadto spośród całej gamy czcionek warto postawić na prostotę i czytelność, co zapewnia na przykład znana wszystkim czcionka Arial. Kolejnym ważnym elementem jest nazwa placówki, którą reprezentuje uczestnik oraz logo konferencji – lepiej by nie było większe, niż imię i nazwisko. Na samym dole umieszcza się informacje dotyczące stanowiska zajmowanego na konferencji, co może być ściśle określone przez organizatora za pomocą odpowiednich kolorów. Warto utrzymać jednolitą stylistykę projektu graficznego identyfikatora i elementów wizualnych wydarzenia, dzięki czemu wszystko będzie ze sobą spójne.

Elementy dodatkowe

Identyfikatory mogą mieć dowolny rozmiar, jednak by zmieścić na nich wszystkie informacje i jednocześnie nie przesadzić z wielkością, najlepiej będzie zastosować standaryzowane wymiary: 124,8×87,8 mm, 105×148 mm lub 86×54 mm. Pamiętajmy, że jest to jedyny element, po którym można dowiedzieć się czegoś na temat członka eventu, więc dobrze byłoby, gdyby plakietki nie obracały się na drugą stronę. Co prawda można umieścić informacje na każdej z nich, jednak łatwym rozwiązaniem tego problemu będzie zrobienie dwóch dziurek na smycz, zamiast jednej na środku. Na bardziej wystawne eventy można wyposażyć identyfikatory w hologram zapobiegający fałszowaniu, a nawet paski magnetyczne pozwalające wejść uczestnikowi na teren wydarzenia.

Nawet najdrobniejsze elementy wymagają szczegółowego dopracowania i mogą świadczyć o poziomie organizacji eventu. Znajomość branży ułatwia planowanie tego rodzaju rzeczy w najdrobniejszych szczegółach, dlatego przed przystąpieniem do przygotowania ważnego wydarzenia, warto zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy specjalistów, by oszczędzić sobie zbędnych stresów.

Jeśli szukasz osób, które zajmą się kompleksową organizacją eventu dla Twojej firmy, odezwij się do nas.

Podobne artykuły

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź