Jak wygląda praca Event Managera?

Jak wygląda praca Event Managera?

0 853
manager

Pracę event managera traktuje się jako przyjemne i ciekawe zajęcie, które mógłby wykonywać każdy – czy na pewno? Nie bez powodu w najnowszym rankingu z 2015 r. najbardziej stresujących zawodów, który co rok publikuje serwis pracy Career Cast, zawód event managera zajmuje 8 pozycję! Praca nie należy do nudnych, ale na pewno jest bardzo odpowiedzialna.

Organizacja

To jeden z najważniejszych aspektów pracy event managera. By zorganizować wydarzenie, należy zgrać ze sobą pracę wielu osób i co najważniejsze koordynować ich działania. Dlatego samemu trzeba wykazywać zdolności organizacyjne, które pozwolą zsynchronizować jednoczesną pracę wielu osób.

Rozległa wiedza

Praca z ludźmi wymaga wiedzy na poruszane z nimi tematy. Dotyczy to zarówno klientów, którzy są przedstawicielami różnych branż, ale także osób tworzących dany event. Trzeba być dobrym technicznym, ekonomistą, prawnikiem, artystą i wykazać się wiedzą z wielu innych obszarów, by móc stworzyć wydarzenie zgodne z oczekiwaniami klienta, odbywające się w terminie i mieszczące w budżecie.

Kreatywność

Event manager musi wykazywać się pomysłowością i umiejętnością szybkiego reagowania na zmienne sytuacje. Za udane wydarzenie odpowiada wiele osób, jednak największa odpowiedzialność spoczywa właśnie na koordynatorze. Musi on mieć nie tylko spójną wizję całości, która będzie odpowiadała wymaganiom zleceniodawcy – kreatywność to również radzenie sobie z nieprzewidzianymi trudnościami, które przy organizacji wydarzeń na pewno się pojawią.

Dyspozycyjność

Osoby na tym stanowisku powinny zapomnieć o uregulowanym czasie pracy od poniedziałku do piątku. Jeśli ktoś oczekuje stabilizacji, to nie powinien zastanawiać się nad wykonywaniem tego zawodu. Event menager jest zasypywany wiadomościami mailowymi i telefonami od różnych osób – niektórzy będą opowiadać o czymś ze stoickim spokojem, podczas gdy inni wyładują swoją złość z powodu nieoczekiwanych “zwrotów akcji”. To właśnie one przyczyniają się do konieczności dłuższego zostawania w pracy, toteż warto by osoba na tym stanowisku była odporna na stres.

Otwartość

Event menagerowie mają styczność z wieloma różnymi osobowościami. Warto więc, by wykazywali się umiejętnością dostosowywania do rozmówcy – należy mówić jego językiem i wiedzieć w jaki sposób rozmawiać, by osiągnąć oczekiwany efekt. Jednocześnie powinno się być stanowczym, co będzie przydatne podczas koordynowania pracy wielu osób, których działaniami trzeba odpowiednio pokierować.

Zawód event managera przynosi wiele satysfakcji, jednak droga do radości z owocu własnej pracy jest bardzo długa i nie należy do łatwych. Zdecydowana większość przedstawicieli branży spełnia się zawodowo, ale twierdzi, że nie każdy czułby się dobrze na takim stanowisku. Wiele firm docenia pracę event managerów, gdyż doskonale zdaje sobie sprawę, że samodzielnie nie byłyby w stanie dopracować wydarzeń tak szczegółowo jak profesjonaliści.

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź