Jak zorganizować świąteczny event?

Jak zorganizować świąteczny event?

0 808
gwiazdka

Nie każda firma stawia na częste eventy integracyjne, ale w okresie świąt Bożego Narodzenia niemal wszystkie się na to decydują. Pracownicy prawdopodobnie spodziewają się, że również w tym roku szef przygotuje dla nich coś miłego z tej okazji, warto więc postarać się by spotkanie było wyjątkowe i pozostawiło ciepłe wspomnienia.

Korzyści ze świątecznej atmosfery

Skąd popularność tak zwanych wigilii firmowych? Jest to zasługa tego, że jak przy żadnej innej okazji można wtedy spędzić czas w prawdziwie rodzinnej atmosferze. Koledzy z pracy na ten jeden dzień stają się dla siebie bardziej mili i wyrozumiali, mogą poznać się zdecydowanie bliżej oraz zacieśnić więzy. Udany event integracyjny będzie ponadto bardzo motywującą nagrodą za cały rok intensywnej, wspólnej pracy.

Komu wręczyć zaproszenie?

Firmy spierają się co do tego, czy obecność na bożonarodzeniowym spotkaniu powinna być obowiązkowa, ale na pewno każdy z pracowników musi otrzymać na nią zaproszenie. Dotyczy to również osób zatrudnionych tylko na część etatu oraz tych, którzy przebywają na urlopach zdrowotnych lub wychowawczych, ponieważ oni także powinni czuć się docenieni. Można pomyśleć ponadto o wprowadzeniu na listę gości partnerów oraz dzieci personelu – z pewnością będzie klimatycznie i wesoło, w tym przypadku jednak nieuniknione jest zwiększenie budżetu.

Pomysły na atrakcje

Wiele osób decyduje się, by zgodnie z tradycją w siedzibie przedsiębiorstwa lub pobliskiej restauracji zorganizować uroczystą kolację, połączoną z wręczaniem prezentów. Nie znaczy to jednak, że każdy event świąteczny musi wyglądać identycznie! Coraz popularniejsze stają się chociażby Christmas Party, czyli imprezy taneczne przy dźwiękach przebojów i to nie tylko takich jak “Last Christmas”. Warto zadbać również o miłe niespodzianki, na przykład wizytę Świętego Mikołaja, czy wspólne ubieranie choinki. Dzięki temu aura będzie mniej formalna, a goście poczują się swobodniej.

Wystrzegaj się błędów!

Przy organizacji firmowych eventów świątecznych mogą zdarzyć się rozmaite wpadki. Wiadomo, że właśnie one bywają zazwyczaj wspominane z uśmiechem, ale wiedząc, gdzie czyhają zagrożenia, można się ich wystrzec. Szczególnie ważne jest pilnowanie terminów, ponieważ w tym intensywnym okresie odłożenie rezerwacji miejsca czy cateringu na ostatnią chwilę często kończy się niemałymi problemami. Powtarzającym się błędem jest  nadawanie spotkaniu charakteru typowo religijnego, a przecież osoby niewierzące oraz innego wyznania niż chrześcijańskie również prawdopodobnie należą do zespołu i na pewno chętnie spędzą czas w radosnej atmosferze.

Wyjątkowy, świąteczny klimat warto wykorzystać, by poprawić nastrój w pracy i sprawić, że nawet duża firma, w której nie da się utrzymać bliskich relacji, stanie się bardziej “rodzinna”. Integracja podczas dobrze przygotowanego eventu z pewnością na długo pozostanie w pamięci i przyniesie spodziewane, pozytywne efekty.

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź