Komu powierzyć prowadzenie eventu?

Komu powierzyć prowadzenie eventu?

0 977
konferansjer

Event jest formą rozrywki – trzeba więc zadbać o to, by goście podczas tego jednego wieczoru mogli się odprężyć nawet wtedy, gdy wydarzenie dotyczy ich spraw zawodowych. W tym może pomóc zdolny i kompetentny konferansjer, który zadba o wprowadzenie odpowiedniego klimatu i realizację planów przebiegu eventu ustalonych podczas jego organizowania. Jakie powinien mieć umiejętności?

Charyzma

Pierwszą, a zarazem najważniejszą cechą dobrego konferansjera jest charyzma. Osoba zajmująca się prowadzeniem eventu powinna robić to w ciekawy sposób, który przyciągnie słuchaczy i wywoła u nich pozytywne wrażenia, a być może nawet zaangażuje w jakieś działania, jeśli tylko zostało to zaplanowane w scenariuszu. Taka osoba nie może przejawiać zdenerwowania – musi mieć pewny, sympatyczny głos, który porwie za sobą tłumy.

Poczucie humoru

Jak wspomniano we wstępie, nierozłącznym elementem udanego eventu jest wywołanie uśmiechu na twarzach zaproszonych gości. To zadanie w dużej mierze należy do konferansjera, który musi posiadać umiejętność rozbawienia ludzi z różnych branż i środowisk. Jego poczucie humoru powinno być wyważone, dostosowane do wydarzenia i przede wszystkim… skuteczne. Jeśli osoba prowadząca będzie potrafiła rozluźnić atmosferę, to pozytywne opinie na temat wydarzenia będą spływać ze wszystkich stron.

Doświadczenie

Tak istotne zadanie warto powierzyć tym, którzy mają doświadczenie. Eventowy konferansjer musi być pewien tego co robi i wykazywać się określonymi kwalifikacjami wpływającymi na odbiór całego wydarzenia. Nie bez znaczenia jest także konieczność dopasowania się do danej tematyki. Inaczej będzie wyglądać praca konferansjera na poważnej gali otwarcia lub jubileuszu oraz tego, który będzie miał poprowadzić konferencję czy szkolenie. Ważne jest doskonałe przygotowanie takiej osoby zarówno w kwestii merytorycznej, jak i humorystycznej, co na pewno zostanie docenione przez widownię. Najlepiej będzie więc zapoznać się ze specjalizacjami danego mówcy, gdyż ci zwykle w swoich ofertach wymieniają na jakim rodzaju imprez czują się najlepiej, a także udać się na wydarzenie prowadzone przez interesującego nas konferansjera. Przy jednych eventach można zatrudnić kogoś specjalizującego się w komercji, podczas gdy wydarzenia dla dzieci i prosprzedażowe będą wymagały od takiej osoby zupełnie innych umiejętności – warto więc samemu przekonać się czy dany mówca je posiada.

Elastyczność

Zdarzają się takie wydarzenia, na których wymagana jest nagła zmiana scenariusza spowodowana np. spóźnieniem prelegenta. Nierzadko występuje też konieczność dostosowania się do usterek technicznych takich jak problemy z nagłośnieniem, mikrofonem czy multimediami. W konferansjerze, który prowadził już setki takich wydarzeń nie wywoła to przerażenia, a przynajmniej nie w taki sposób, by zauważyli je uczestnicy spotkania. Z uśmiechem na ustach wykona swoją pracę nawet wtedy, gdy ta zostanie zakłócona przez nieprzewidziane czynniki, a nieświadomi widzowie potraktują dobrą improwizację jako część scenariusza. Elastyczność jest bardzo ważną umiejętnością, gdyż rzadko zdarza się, że wszystko przebiega dokładnie zgodnie z planem.

Konferansjer dawniej i dziś

Dawniej w świecie konferansjerki liczyła się przede wszystkim klasa. Dziś jest niemniej ważna, ale u specjalistów z tej branży bardziej cenni się umiejętność zaskoczenia i rozbawienia publiczności. Uosobieniem szyku i elegancji jest wciąż chętnie zapraszana w tej roli Grażyna Torbicka, jednak obecnie to znany z ciętego języka i cennych uwag Maciej Stuhr jest teraz najbardziej rozchwytywanym konferansjerem. Osoby rozpoznawalne w biznesie to m.in. Adela Warać, a także Tomasz Śliwiński.

Dobry konferansjer to połowa – a może i trochę więcej – sukcesu eventu. Odpowiednio przygotowana osoba z wystarczająco długim doświadczeniem w branży, zapewni uczestnikom udaną zabawę, a organizatorom pochwały płynące od zaproszonych gości. Ważne, by podczas wydarzeń, na których przewiduje się obecność konferansjera, wybrać odpowiedniego człowieka na to stanowisko – proces decyzyjny ułatwią profesjonalne agencje eventowe, które znają branżę i pomogą w wyłonieniu właściwej osoby.

Podobne artykuły

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź