Konferencyjny dress code dla kobiet

Konferencyjny dress code dla kobiet

0 3343
dresscodedlakobiet

Przed wyjazdem na kilkudniową konferencję wiele pań zadaje sobie pytanie: co spakować do walizki? Na uwadze trzeba mieć przecież nie tylko odpowiedni strój dzienny i wizytowy na wieczorne spotkania, ale także rozmiar bagażu. Oto kilka zasad konferencyjnego dress code’u, które znacznie ułatwią to zadanie.

Najważniejsze jest określenie, jaki charakter będą miały spotkania organizowane w ramach konferencji. Czy będą to tylko warsztaty, szkolenia i wykłady w porze dziennej czy przewidywane są także kolacje biznesowe czy bankiety? Na każdą z takich okazji należy przygotować odpowiedni strój.

Generalna zasada dress code’u: umiar i prostota

Prostota stroju, którą opisuje klasyczny dress code biznesowy ma również zastosowanie na konferencjach. Najważniejsze jest, by wyglądać elegancko, klasycznie i bez przepychu. Panie powinny więc, szczególnie na spotkaniach dziennych, zrezygnować z dużej, rzucającej się w oczy biżuterii. Lepiej postawić na delikatne i skromne ozdoby.

Najlepszym strojem na szkolenia, wykłady i inne spotkania w ramach konferencji będzie spodnium (spodnie z żakietem), sukienka czy zestaw spódniczka z elegancką koszulą. Ograniczając rozmiar bagażu, można zabrać jedną spódniczkę czy marynarkę i zestawiać ją z różnymi bluzkami i dodatkami. Istotny jest również kolor ubrań: postawmy na stonowane barwy, takie jak szarość, butelkowa zieleń, granat, ciemna czekolada, beż i pastele.

Co do butów, najlepiej będą wyglądały klasyczne czółenka na niskim lub średnim obcasie, które umożliwią wygodne poruszanie się pomiędzy salami. Panie nie powinny na konferencję wybierać obuwia, które odkrywa palce – podobnie jak w modzie biurowej. Do zakrytych butów konieczne są również rajstopy lub pończochy, zimą należy postawić na grubsze, a latem wybrać możliwie najcieńsze.

Jaki strój na bankiet w trakcie konferencji?

Wieczorne spotkania pozwalają na nieco większą swobodę w doborze stylizacji, jednak tu też istotna jest elegancja i prostota. Strój na wieczór powinien być bez wątpienia wizytowy. Sprawdzi się elegancka garsonka czy sukienka z lekko połyskującego materiału. Należy unikać tkanin przezroczystszych i bardzo koronkowych bluzek czy sukienek – pamiętajmy, że nadal jest to spotkanie biznesowe, a nie towarzyskie. Bezpiecznym i zawsze dobrze odbieranym wyborem będzie klasyczna „mała czarna”.

W trakcie bankietu można pozwolić sobie na nieco więcej ozdób oraz buty na wyższym obcasie. Jako strój można wybrać taką samą sukienkę, którą zakładamy w trakcie spotkań dziennych, jednak dobrać do niej inną fryzurę (upięcie włosów) i odpowiednio podkreślić eleganckimi dodatkami (wizytowa torebka, wieczorowa elegancka biżuteria), gdyż to właśnie one podkreślą charakter okazji.

Dress code na konferencję charakteryzuje przede wszystkim umiar i klasyka. Eleganckie, proste fasony zawsze będą dobrze odbierane. Ważne jest, by prezentować się schludnie i z klasą – wygląd pracowników na spotkaniach biznesowych buduje bowiem wizerunek firmy.

Podobne artykuły

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź