Konferencyjny dress code dla mężczyzn

Konferencyjny dress code dla mężczyzn

0 1387
dress code dla mezczyzny

Wyjazdy na szkolenia i konferencje branżowe są codziennością wielu pracowników małych, średnich i dużych firm. Na tego typu spotkaniach szczególną uwagę należy zwrócić na odpowiedni strój, gdyż pracownik jest wizytówką firmy, którą reprezentuje. Dziś rozkodujemy konferencyjny dress code dla panów!

Zdarza się, że wraz z zaproszeniem na branżowe wydarzenie, jego uczestnicy otrzymują również informację co do wymaganego stroju. Może to być business formal, business casual, strój wizytowy (wieczorowy) lub casual. Ten ostatni typ stroju to rzadkość – należy go wybrać tylko w przypadku wydarzeń typowo rekreacyjnych, tj. pikniki rodzinne, turnieje i inne gry sportowe, spotkania integrujące środowisko biznesowe na świeżym powietrzu. W przypadku konferencji najlepiej postawić na styl znany z codzienności w biurze.

Business formal czy business casual? To, czy wybrać styl business formal czy business casual zależy przede wszystkim od charakteru imprezy, a także od branży i specyfiki działalności każdej firmy. Są branże, w których nie wypada wystąpić inaczej, niż w stroju oficjalnym (często wymagają tego też same przedsiębiorstwa). W takim wypadku obowiązkowym strojem dla pana jest garnitur. Kolory, jakie są typowe dla stroju biznesowego to grafit, ciemny granat i szary. Ciemne, stonowane barwy garniturów są symbolem prestiżu, elegancji i powagi, budują zaufanie. Uwaga! Na dzień nie powinno się wybierać koloru czarnego – to barwa zarezerwowana dla smokingów i garniturów wieczorowych.

Mówi się, że typowym kolorem koszuli charakterystycznym dla biznesu jest niebieski. Błękitna lub jasnoniebieska koszula, najlepiej gładka, będzie zawsze dobrym rozwiązaniem na spotkania typu konferencja. W stroju oficjalnym (business formal) obowiązkowy jest również krawat – jednolity lub w delikatny wzór.

dresscodemen

Na wielu spotkaniach branżowych wymaga się nieco luźniejszego stroju, czyli tzw. business casual. Co to oznacza dla panów? Przede wszystkim rezygnację z krawata i ze spodni od garnituru. Najlepszym zestawem będą ciemne, jednolite jeansy lub spodnie typu chinos i koszula. W chłodniejsze dni można wybrać marynarkę (tym razem mniej formalną, ale nadal w stonowanych barwach) lub cienki, gładki sweter.

Ostatnim, ale nie najmniej ważnym elementem stroju mężczyzny są buty. Powinny być odpowiednio dobrane do charakteru stroju – do garnituru skórzane klasyczne oksfordy lub angielki, do stroju business casual mniej formalne, ale… w żadnym wypadku sportowe! Trampki czy adidasy lepiej zostawić na spotkania towarzyskie. Panowie powinni też pamiętać, by wybierać obuwie ze skóry matowej – te lakierowane to wybór odpowiedni tylko na wieczór, zarezerwowane do garnituru typu smoking.

Wszyscy panowie, którzy nadal mają wątpliwości co do wyboru stroju na konferencję, mogą trzymać się jednej zasady: wybierz taki strój, który ubrałbyś do pracy. Ten sposób sprawi, że na pewno nie zostanie popełnione wizerunkowe faux pas.

Podobne artykuły

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź