Paintball – aktywna forma integracji

Paintball – aktywna forma integracji

0 520
paintballintegracja

Wśród wielu dostępnych na rynku rozrywek służącym integracji pracowników firm, jedną z najczęściej wybieranych form jest paintball. Swoją popularność zyskał on przede wszystkim dzięki połączeniu współpracy zawodników z elementami rywalizacji pomiędzy konkurującymi drużynami.

Jest to gra, która prowadzi do integracji pracowników firmy oraz ich lepszego poznania się. Elementy pozorowanej walki pozwalają na rozładowanie napięcia i frustracji, szczególnie w przypadku firm, które na co dzień specjalizują się w branżach powszechnie uważanych za stresujące. Paintball daje okazję prawnikom, lekarzom, nauczycielom czy pracownikom wielkich korporacji połączyć wysiłek fizyczny z możliwością sprawdzenia swoich umiejętności w zadaniach strategicznych i ekstremalnych. Ogromną zaletą tego sportu jest fakt, że nie wymaga on specjalnych kwalifikacji czy zdolności i może uprawiać go każdy, niezależnie od wykonywanego zawodu, stylu życia, płci czy wieku.

Zasady gry są proste – należy strzelać z broni, która naładowana jest kulkami z farbą i robić to w taki sposób, aby trafić jak największą liczbę zawodników przeciwnej drużyny. Istotnym aspektem jest przy tym współpraca z członkami własnej grupy. Jest to bowiem sport zespołowy, którego nie da się wygrać w pojedynkę. Ponadto gra scenariuszowa tego typu łączy w sobie elementy gry strategicznej, taktyki, planowania i komunikacji, a dopiero w drugiej kolejności szybkości i celności.

Sportowa rywalizacja pomiędzy zawodnikami przeciwnych drużyn sprawia, że lepiej poznają oni siebie nawzajem, ale również – a może przede wszystkim – zaczynają dostrzegać swoje mocne i słabe strony, których wcześniej nie byli świadomi. Tak istotne dla funkcjonowania firmy spostrzeżenia pozwalają na efektywniejszą i bardziej świadomą pracę w przyszłości. Prowadzą one również do tego, iż w sytuacjach zadaniowych i w przypadku kryzysów wiemy do kogo możemy się zwrócić o pomoc i radę.

Paintball wpływa także na podniesienie zarówno poziomu, jak również jakości komunikacji pomiędzy pracownikami firmy. Jego podstawowym celem jest bowiem współpraca, inteligencja oraz wykorzystanie zdolności szybkiego i strategicznego myślenia. Wysiłek włożony w wytropienie ukrywających się przeciwników, radość ze zwycięstwa, ale też umiejętność pogodzenia się z goryczą porażki pozwala wdrożyć te rozwiązania do pracy zawodowej.

Nie ma lepszego sposobu na zbudowanie trwałej więzi, opartej na lojalności i zaufaniu pomiędzy pracownikami firmy a jego kierownictwem, niż forma integracji poprzez zabawę. Taki rodzaj motywowania jest dla pracowników niezwykle atrakcyjny i w praktyce przyczynia się do podniesienia poziomu ich pracy, stopnia identyfikacji z firmą oraz ich lojalności wobec niej.

Jeśli chcecie zorganizować event integracyjny dla pracowników w tej lub zupełnie innej formie, zachęcamy do kontaktu. Zaproponujemy najlepsze rozwiązania dla Twojej firmy.

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź