Strefa toalet na evencie plenerowym

Strefa toalet na evencie plenerowym

0 565
sftrefatoalet

W piramidzie Maslowa nie bez powodu potrzeby fizjologiczne stanowią fundament. Człowiek nie jest w stanie skupić się na czymkolwiek, a tym bardziej czerpać z tego przyjemności, jeżeli nie zostaną one zaspokojone. Właśnie dlatego, organizując imprezę plenerową, trzeba pamiętać o zapewnieniu uczestnikom dostępu do jedzenia, miejsca na odpoczynek, a także możliwości skorzystania z toalety na godnym poziomie.

Liczy się ilość i jakość

Większość firm wynajmujących przenośne sanitariaty typu toi toi proponuje 1 kabinę na 100 osób. Patrząc czysto teoretycznie, liczba ta powinna jak najbardziej wystarczyć, ale jeżeli chce się mieć pewność, że goście nie będą musieli stać w kolejkach, dobrze jest zdecydować się na stosunek 1/75. Nigdy nie wiadomo, czy podczas eventu plenerowego grono uczestników gwałtownie się nie powiększy. Warto też zastanowić się nad typem toalet. Różnią się one wielkością, a co za tym idzie – wyposażeniem. Niektóre z nich mogą posiadać umywalkę wewnątrz i są wykonywane z mniej lub bardziej solidnych materiałów. Wybór zależy od budżetu organizatora, rangi imprezy oraz przewidywanych oczekiwań uczestników.

Gdzie je ustawić?

Kluczową rolę odgrywa umiejscowienie toalet przenośnych w przestrzeni. Nie mogą one znajdować się w miejscu reprezentatywnym, raczej na uboczu, gdzie nie będą rzucać się w oczy. Jednocześnie trzeba pamiętać, że muszą być ustawione w strategicznej lokalizacji, do której łatwy dostęp będą mieli uczestnicy przebywający na całej wynajętej przez organizatora powierzchni. Przy naprawdę dużych imprezach, lepiej unikać ustawiania wszystkich kabin w jednym rzędzie, a raczej zdecydować się na rozmieszczenie ich w przynajmniej dwóch, oddalonych od siebie o kilka metrów, tworząc tym samym strefę toalet. Duże znaczenie odgrywa też najbliższe otoczenie tego obszaru. Mało kto czuje się komfortowo wchodząc wprost w tłum tuż po załatwieniu potrzeb fizjologicznych, dlatego lepiej jest, gdy toalety są ustawione drzwi w drzwi. Najlepiej postawić na oddzielenie tego niewielkiego terenu od strefy imprezowej.

W czasie eventu

Samo zamówienie toalet przenośnych nie sprawia jeszcze, że ich używanie będzie komfortowe. Ogromne znaczenie ma ich stan higieniczny, który zazwyczaj pod koniec imprezy ma prawo budzić niemałe zastrzeżenia. Aby tego uniknąć, wystarczy oddelegować osoby, regularnie sprawdzające czystość kabin i w miarę możliwości doprowadzające je do porządku. Przy okazji powinny uzupełniać braki w papierze, żeby zapewnić podstawową wygodę użytkowania.

Niestety, nie każdy organizator myśli o tym w ten sposób. Zlokalizowany w złym miejscu toi toi, z którego już po godzinie wydobywa się trudny do wytrzymania zapach, na pewno nie będzie najlepszym wspomnieniem z udziału w wydarzeniu. Aby każdy uczestnik mógł w pełni cieszyć się festiwalem, koncertem lub inną imprezą plenerową, w pierwszej kolejności musi mieć zapewnioną możliwość zaspokajania podstawowych potrzeb w sposób dyskretny i higieniczny.

Podobne artykuły

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź