Wiosna początkiem eventów plenerowych

Wiosna początkiem eventów plenerowych

0 1272
event w plenerze

Wiosna budzi do życia nie tylko roślinność – jest wspaniałym momentem, by tchnąć nowe życie w firmę, organizację i inne instytucje, które w tym celu decydują się na przygotowywanie wiosennych eventów plenerowych. Jakie mogą być ich formy?

Pikniki firmowe

Nic tak nie poprawia nastroju jak proste rozwiązania, z których nie korzysta się na co dzień. Do nich właśnie można zaliczyć pikniki kojarzące się z czasami dzieciństwa. Można sprawić, by ta miła forma relaksu została wykorzystana podczas firmowego eventu. Ten może być promocją przedsiębiorstwa lub integracją dla pracowników oraz ich rodzin, które mogą uczestniczyć w wydarzeniu. Ważne jest, żeby wybrać urokliwe miejsce pikniku, zadbać o dobre jedzenie, wygodne siedziska i muzykę sprzyjającą radosnym nastrojom, które mają pozwolić zapomnieć o trudach codzienności. Profesjonalne formy eventowe mają wiele pomysłów na urozmaicenie spotkania na świeżym powietrzu, dlatego warto zaufać im w kwestii ich organizacji.

Imprezy integracyjne na świeżym powietrzu

GPS challenge, flyboard, geocaching, a może jakieś inne pomysły? Aktywności możliwych do wykonywania na świeżym powietrzu jest niezliczona ilość i każda z nich może stać się głównym punktem na firmowej imprezie integracyjnej. Trzeba tylko wykazać się kreatywnością, dostosować zabawę do oczekiwań współpracowników i sprawić, by każdy z nich wrócił do domu z nieschodzącym z ust uśmiechem. Jeszcze lepiej byłoby, gdyby taki event pozwolił poznać się pracownikom z zupełnie innej strony. Sprzyjają temu np. gry miejskie, które poza duchem rywalizacji pozwalają wyłonić prawdziwych liderów i ujawnić niezwykłe umiejętności graczy, które nie sposób zaprezentować w biurze.

Wydarzenia sportowe

Chociaż ten punkt jest trochę powiązany z poprzednim, to można zauważyć w nim pewną odmienność. W wydarzeniach sportowych może bowiem chodzić nie o integrację pracowników, a o aktywizowanie mieszkańców miasta czy przyświecającą im zbiórkę na konkretny cel. Ponadto mogą polegać na zaprezentowaniu umiejętności zawodowców z danej dyscypliny, pozwolić pozostałym uczestnikom zmierzyć się z nimi lub po prostu zapewniać rozrywkę amatorom. Organizacja takiego wydarzenia jest skomplikowanym przedsięwzięciem wymagającym np. wyłączenia części miasta z ruchu drogowego w przypadku biegów czy też wynajęcia sprzętu i powierzchni. Bezpieczniej więc będzie wymyślić formę eventu i zlecić jego realizację agencji specjalizującej się w tego rodzaju usługach, która z pewnością zadba o każdy szczegół wydarzenia i podpowie najbardziej optymalne rozwiązania wielu kwestii.

Nietypowi goście

Niezależnie od formy wydarzenia jego ranga wzrasta zawsze wtedy, gdy biorą w nim udział znani i lubiani ludzie. Celebryci chętnie angażują się w uczestnictwo w eventach, jednak dotarcie do nich nie zawsze jest łatwe. Nawet jeśli uda się skontaktować z managerem gwiazdy, to pozostaje jeszcze przekonać go dlaczego powinien wziąć udział akurat w tym evencie i oczywiście wynegocjować stawkę odpowiadającą każdej ze stron. Takie rozmowy muszą przebiegać pewnie i przede wszystkim przez osoby obeznane w branży – warto o tym pamiętać.

Dodatkowe atrakcje

Pierwszą z kwestii dodatkowych, ale wartych rozważenia, jest ta dotycząca posiłków. W zależności od tematyki i czasu trwania eventów strefy gastronomiczne mogą być bardziej lub mniej rozbudowane. Opłacać je może sam organizator, gwarantując tym samym darmowe przekąski swoim gościom albo jedynie umożliwić uczestnictwo zainteresowanym, którzy za określoną opłatą będą sprzedawać swoje specjały głodnym gościom.

Drugie zagadnienie to elementy dodatkowe, które uatrakcyjniają event. Dobrym rozwiązaniem będą popularne ścianki do zdjęć czy specjalne budki pozwalające zrobić sobie fotografię pamiątkową z wydarzenia. Niezłym pomysłem będzie też wynajęcie atrakcji elektronicznych lub nieco bardziej ekstremalnych, jak np. nietypowa ścianka wspinaczkowa czy różnego rodzaju symulatory. Wszystko zależy od kreatywności i oczywiście budżetu przewidzianego na organizację imprezy.

Eventy na świeżym powietrzu mogą ociekać atrakcjami lub skupiać się na prostocie, która w zderzeniu z biurową rzeczywistością zostanie docenionym przez pracowników pomysłem na spędzenie wolnego czasu. Jak zwykle najważniejszą kwestią jest pomysł i umiejętności organizacyjne inicjatorów. Ci w razie problemów lub jakichkolwiek wątpliwości mogą polegać na wiedzy specjalistów z branży eventowej, do czego bardzo zachęcamy!:)

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź