Zielone eventy coraz bardziej modne

Zielone eventy coraz bardziej modne

0 563
ekoeventdlafirm

Ekologia na dobre wpisała się w strategię działania wielu firm. Coraz więcej z nich w trakcie planowania swoich działań stara się, by były one zgodne z polityką CSR, a więc społeczną odpowiedzialnością biznesu. Uznanie zyskują także różnego rodzaju zielone eventy organizowane pod chmurką. Co sprawia, że cieszą się tak dużym powodzeniem?

Zielone eventy starają się łączyć nowoczesny biznes z ekologią, a ich głównym zadaniem jest promowanie zdrowego stylu życia, w którym mieści się troska o środowisko naturalne. Organizowane są najczęściej w okresie wiosenno-letnim oraz wczesną jesienią, kiedy na zewnątrz panują odpowiednie warunki atmosferyczne. Sprzyja to też frekwencji podczas imprezy oraz daje organizatorom możliwość rozbudowania oferty dostępnych atrakcji. Bowiem głównym celem takiego przedsięwzięcia jest to, by każdy, kto bierze w nim udział, dobrze się bawił i jednocześnie uczył życia w zgodzie z naturą.

Organizowane eko eventy są głównie kierowane do pracowników firm i ich rodzin, ale także i partnerów biznesowych. Uczestnicy mogą dowiedzieć się, w jaki sposób segregować śmieci, zastępować tworzywa sztuczne naturalnymi materiałami oraz ograniczać emisję spalin i gazów do atmosfery. Tego typu akcje sprawdzają się przede wszystkim w branży gastronomicznej, ponieważ to doskonała okazja do edukowania w zakresie zdrowej kuchni, a także branża motoryzacyjna zachęcająca do skorzystania z jej ekologicznej oferty. Jednak w akcje na rzecz środowiska włączają się także przedstawiciele branży marketingowej i energetycznej. Jest to nie tylko sposób na zwiększenie świadomości swoich klientów, ale także zwrócenie uwagi na odpowiedzialne podejście firmy i jej wielkoobszarowe działanie.

Każda impreza na świeżym powietrzu powinna zostać zorganizowana z uwzględnieniem zasad ochrony środowiska. Posiłki oferowane uczestnikom muszą być przygotowywane na bazie naturalnych składników, a do ich konsumpcji wykorzystane mogą zostać jadalne naczynia, tak by w maksymalny sposób ograniczyć zużycie tworzyw sztucznych i zmniejszyć produkcję śmieci. Atrybuty stosowane do organizacji gier i zabaw również powinny składać się z naturalnych materiałów. Eko eventy promują przede wszystkim obcowanie z naturą, dlatego dobrym pomysłem jest także krzewienie kultury fizycznej na świeżym powietrzu.

ekoeventWśród najpopularniejszych atrakcji największym uznaniem cieszą się warsztaty organizowane dla dzieci i dorosłych, które przy okazji zabawy jednocześnie uczą i starają się wpoić odpowiednie proekologiczne nawyki. Organizowane są różnego rodzaju konkursy, gry i quizy, a także zajęcia praktyczne, w trakcie których poznać można tajniki sztuki origami oraz zrobić własną ekologiczną biżuterię. Uczestnicy uczą się także w jaki sposób przygotowywać zdrowe i smaczne posiłki oraz “nadać drugie życie” przedmiotom i ubraniom. Tym co łączy wszystkie dzieci, a dorosłym pozwala powrócić na chwilę do czasów dzieciństwa, są gry planszowe, dlatego jest to często wykorzystywana forma rozrywki na tego typu imprezach. Ciekawą formą są także organizowane pokazy mody ekologicznej, którym towarzyszą często zbiórki charytatywne na rzecz domów dziecka czy schronisk dla zwierząt.

Zadaniem zielonych imprez jest przede wszystkim promowanie ekologii, jednak niosą one ze sobą także wiele korzyści dla organizatora. Przede wszystkim budują pozytywny wizerunek marki, co buduje zaufanie i lojalność klientów. Firmy, które poza zyskiem i dobrem użytkowników, zwracają także uwagę na potrzeby środowiska zyskują zainteresowanie lokalnej społeczności i potencjalnych inwestorów. Zielone eventy są doskonałą okazją na zintegrowanie zespołu i zacieśnienie jego więzi poprzez doskonałą zabawę i niecodzienne doświadczenie. Zgrany zespół utożsamiający się ze swoją firmą staje się gwarancją jej sukcesu.

Idea organizacji tego typu spotkań jest bardzo dobra. Pozostaje mieć jedynie nadzieje, że rosnąca popularność zdrowego stylu życia i propagujących go imprez nie stanie się jedynie okresową modą, ale na dobre zakorzeni się w świadomości społeczeństwa, a firmy nadal korzystały będą z łączenia nauki i rekreacji.

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź